Ing. Filip Vostrý

         

Absolvent Fakulty mezinárodních vztahu VŠE v Praze
Marketing Coordinator CEE v Subway
Snaživý amatérský fotograf
Začínající bowler
Věrný přítel
Dronař
Syn


Stručně a jednoduše

Jsem relativně čerstvým absolventem Fakulty mezinárodních vztahů VŠE v Praze, hlavní obor Mezinárodní obchod, vedlejší obor Marketing. Přestože mi mezinárodní obchod nic moc neříká, ve spojení s marketingem mě to zavedlo do obou mých prvních pracovních pozic v Nissanu a Mitasu. Po téměř třech letech práce v mezinárodním marketingovém prostředí si troufám říct, že mezi mé hlavní přednosti patří dobrá orientace na trhu (mediálním, produkčním i agenturním), schopnost pracovat a komunikovat ve čtyřech jazycích (překvapivě, i slovinštinu jsem už pracovně použil), znalost různých, často opomíjených, postupů a procesů (práce v SAPu, kompletní zajištění společenských a obchodních setkání...), schopnost domluvit se s kýmkoliv a důslednost.

Pokud zabrousím do volnýho času, kterýho v poslední době moc nemám, rád fotim, rád sportuju (fotbal, basket, bruslení, v poslední době hodně bowling) a, možná trochu překvapivě, rád vařim. Není tajemstvím, že nejradši piju pivo, konkrétně Svijany, ale nepohrdnu ani dobrým rumem (a Tuzemáka tím opravdu nemyslím). Taky jsem si všiml, že mám hrozně rád závorky, ve kterých vysvětluju své myšlenkové pochody a které jednoduchý text příšerně prodlužují a komplikují... holt, každý máme své chyby.

Trocha nostalgie

Vzhledem k tomu, že jsem tyto stránky vytvořil už jako 16ti letej v roce 2005, kromě několika aktuálních věcí tu skladuju i spoustu starých, nostalgií opředených stránek. V dobách své největší slávy (což mohlo být někdy kolem roku 2008) na Filiweb proudilo přes 200 lidí denně a sekcí jsem tu udržoval asi 20. Bylo tu téměř vše, od hudby, přes tehdy oblibené WRC rallye až po různý zeměpisný a hráčský blbosti. Z těch všech jsem si dodnes ponechal deskovou hru Carcassonne, počítačovou hru Mafia: The City of Lost Heaven, sekci s mou keramikou a samozřejmě webdesign. Všechno to na sobě má pořádný nánosy prachu, ale kvůli osobní hodnotě, kterou to má, mi to nedá jen tak to odstranit... tak si to tu nechávám jen tak pro sebe.

Fotograf?

Aktivněji, pokud se to tak dá nazvat, fotím od léta 2011. Tehdy to vše začalo koupí první zrcadlovky a prozatím mě to nepustilo. Někdy je času víc, můžu hodně fotit, chodit na akce, upravovat a vymýšlet. Někdy je času spíše méně a jsem rád, že zvládám alespoň to málo, co naslibuju nebo co se ode mě čeká. V zásadě mš vždycky nejvíc bavila reportážní fotografie, momentky, detaily, překvapené úsměvy, od té doby co ale v Exonomixu nejsem, zaměřuju se hlavně na makrofotografii. Baví mě ten klid, pohoda, detail a hlavně výsledek, který často překvapí. Přecejen některých detailů si člověk vběžném životě nevšímá. Nejradši mám fotky, které probouzejí emoce - v mém přžípadě hlavně nostalgii, zasnění, lehký úsměv a pohodu.

A fototechnika?

Canon EOS 60D"Poloprofesionální" zrcadlovka, která je tak akorát velká i těžká a s výklopným displejem naprosto perfektní na makro, ale i reportáž.
Canon EF 70-200mm f/4.0 L USM
Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM

Sada tří zoomů, které pokryjí všechny moje potřeby od 10mm až po 200mm (s cropem 16-320mm). Od silně širokoúhlýho až po tele.
Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 50mm f/1.8 II


Jednoduchý, relativně levný, ale pro svůj specifickej účel naprosto postačující pevný skla. 100ka na makro, 50ka pak na portréty.
Canon Speedlite 430 EX II
Gary Fong Lightsphere Collapsible


Když příjde na špatný osvětlení a kor když po ruce nejsou žádný použitelný stěny nebo stropy, je tahle kombinace naprosto nepřekonatelná.

+ clony, filtry, brašna, baťoh, stativ, dálková spoušť, odpalovače, paměťovky, čističe atp...


Mapa stránek | © Filip Vostrý 2005-2017, všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, textu nebo fotografií je bez souhlasu autora zakázáno. | Výměna odkazů