Sociální média a androidí aplikace

Vítejte v roce 2014, kdy, světe div se, Filiweb prožívá už svoji devátou sezónu. Je tomu téměř přesně rok, co jsem tu v rychlosti sepsal článeček o sociálních médiích. Jak jich je strašně moc, jak nechápu proč někdo používá víc z nich ani proč je vůbec používaj v takovým měřítku. Po roce a několika dnech musím říct, že jsem svoje vyřčený slova tak trochu porušil. Ale není to jen o sociálních sítích. Jakožto hrdý majitel chytrýho telefonu jsem spoustu internetovejch věcí objevil i jako aplikace pro Android. A musím potvrdit doměnku, že se jedna o vysoce návykový věci. Jakmile to člověk jednou vyzkouší, připadá si bez toho jak slepej a hluchej.

15.1.2014

Ohlédnutí za rokem 2013, rokem zahraničí a nových věcí

Pomalu ale jistě končí už 25. rok, co jsem na světě (tedy když počítám celý roky 1989 i 2013) a musím říct, že i letos se toho změnilo spousta. Poprvé v životě jsem bydlel sám v zahraničí po dobu několika měsíců, poznal jsem spoustu nových lidí i kultur, poznal jsem i nový způsoby učení. Od poloviny roku jezdím v novým autě, posledních několik dní používám novej mobil - což by samo o sobě nebylo nic divnýho, ale v obou případech je to posun z doby kamenné do budoucnosti. A nakonec... ikdyž spíš jen formálně... musím říct, že mám vlastně i novou přítelkyni. Byly tu i těžký chvíle, ale cekově můžu říci, že rok 2013 byl velice povedenej.

29.12.2013

Miss VŠE 2013, no nebylo to špatný...

Zase Miss VŠE, zase spousta fotek... ano, už potřetí jsem se letos opět zůčastnil koloběhu vybírání nejkrásnějších dívek z naší školy. Po obrovském nadšení a zkušenostním posunu loni jsem se na tuto soutěž krásy letos opět docela těšil. Bohužel, má očekávaná hodnota se s dodanou hodnotou úplně nesetkala. Ne že by holky nebyly hezký nebo to finále v SaSaZu nestálo za to. Spíše jsem tak nějak zjistil, že jsem si v Miláně hrozně odvyknul fotit a skoro se až bojím říct, že mě to nadšení lehce opustilo. Letos se to navíc v rámci Miss VŠE spojilo s opravdu nacpaným časovým itinerářem díky vedlejšce a menšími či většími organizačními chybami. No, nevím...

17.12.2013

Specializace Marketing, úplně jiný svět

Je tomu už téměř pět měsíců, co jsem sem přidal poslední článek. Během června, července, srpna a září jsem toho samozřejmě zažil hodně, ale abych o tom musel referovat i tady... to asi úplně ne. Teď, když už škola zase začala jsem si ale říkal, že by to zase něco sepsat chtělo. No a co se začátkem semestru hodí víc než právě školní věci. Moji zálibu v marketingu asi není potřeba nijak dlouze představovat a vysvětlovat (stačí si přečíst některý mý starší články). Tento semestr to má ale konečně reálný obrysy. Díky vedlejší specializaci na Podnikohospodářský fakultě VŠE se moje šance na budoucí směřování k marketingu rapidně zvyšují... a tak můžu čím dál víc doufat, že marketing nebudu mít jen ve škole, ale taky v životě.

12.10.2013

Bologna, nejstarší univerzita světa a spousta věží

Po skvělých zkušenostech s cestováním do okolních severoitalských měst všemi světovými směry (Como-sever, Torino-západ, Verona-východ) mi zbýval směr poslední... jižní. Rozhodl jsem se mezi mnoha možnostmi pro Bolognu. Nejen protože do ní byly relativně levnější jízdenky na rychlovlak, ale taky protože jsem v některých z nich už byl (Siena, Florencie) a do dalších se možná ještě někdy odhodlám v budoucnu (např. Pisa). V Bologni jsem ještě v životě nebyl a popravdě řečeno se do ní asi už ani nikdy nepodívám. No a aby nestačila jen krása samotnýho města, přivezl jsem si s sebou i krásnou slečnu, svoji slečnu... a den byl hned krásnější.

20.5.2013

Torino, trocha historie a hodně dopravy

Pomalu ale jistě se chýlil ke konci třetí týden v druhý polovině mýho erasmáckýho pobytu v Miláně a já se konečně dočkal. Potom co to nevyšlo ani s ESN Bocconi, ani během dalších dvou měsíců vlastní cestou už jsem návštěvu Torina, druhýho největšího města severní Itálie, skoro vzdal. A přece se tu objevila možnost... přijeli k nám na návštěvu první Richardovi kamarádi a tak jsme využili situace a rovnou se s nimi svezli do Torina... už na první pohled bylo jasný, že to bude trochu jiný kafe než Miláno. Jasně, každý nový město je zezačátku zážitek... z Torina je ale cejtit dlouhodobější pohoda.

2.5.2013

83. mezinárodní autosalon v Ženevě

Důvodů pro tenhle celodenní výlet byla spousta. Ještě nikdy jsem nebyl na delší dobu ve Švýcarsku (vždycky jsme jen projížděli), o Ženevě jsem slyšel spoustu zajímavých doporučení, v Miláně už je opravdu turistická nuda a v neposlední řadě jsem slavnej ženevskej autosalon vždycky chtěl vidět, ale z Čech to pro mě bylo zbytečně daleko. Takhle jsme si vzdálenost zkrátili sice jen o cca 500km (zbylo nám jich ještě cca 400), nicméně i tak se z celodenní jízdy stalo jen několik dopoledních hodin v autě. A zážitek to byl skutečně unikátní. Jen je mi doteď líto, že jsme pak nestihli omrknout samotný město... tak holt zase příště.

20.3.2013

Milánské parky aneb když už není do čeho píchnout

Pomalu ale jistě končí náš pátej týden v Miláně a mně pomalu ale jistě docházej nápady co tu provádět odpoledne po škole. Samozřejmě, mohl bych se učit, číst si materiály na jednotlivý předměty nebo si dokonce vyhledávat zajímavý články do školy nad rámec povinností... no ale řekněme si to popravdě, to já asi dobrovolně nikdy dělat nebudu. Další možností je bejt na internetu nebo doma koukat na filmy.. toho samozřejmě využívám, ale taky vocaď pocaď. No a tak jsem se rozhodl jít zkoumat Milano víc do podrobna, hezky tématicky. Prvním tématem, který jsem našel v malým průvodci, kterej nám darovala škola, byly parky a vodní cesty (tady doslovně přeloženo z anglickýho waterways ;-))

5.3.2013

Verona, karneval a obchody, obchody, obchody

Mé poznávání severní Itálie pokračuje i třetí únorovej týden a přestože už to není co novej den to nový poznatky, stále je co obdivovat a co odkrývat. Například minulý víkend jsem poprvý zavítal do čínský čtvrti v Miláně, objevil první obchodní dům v centru Milána a zažil tradiční festival v ulicích. Ještě že sem občas zavítá nějaká ta návštěva... Poznávání se ale netýká pouze Milána. Necelé dva týdny zpátky jsem absolvoval další nedělní výlet, tentokrát do zamilovaného města Romea a Julie, do Verony.

20.2.2013

Jeden den v Miláně

Jedna kamarádka mi krátce po příjezdu do Milána během řeči (čti: chatu na Facebooku) navrhla, ať sepíšu nějakýho stručnýho průvodce Milánem pro ty, kteří o něm nevědí nic a chtěli by ho sfouknout bez zbytečných zastávek. Docela jsem se tehdy zasmál, trochu jsem se tou myšlenkou ale přecejen inspiroval. Říkat, že tohle město po 10 dnech znám by bylo hodně sebevědomý, přesto jsem se pokusil obejít to nejdůležitější a největší v Miláně, trochu to nafotit a přidat k tomu svůj, jako vždy duchaplný, komentář. Jelikož dějepis nikdy nepatřil k mým silným stránkám, letopočty výjimečně vynechám... na druhou stranu rád přidám některý zajímavosti, který nám prozradila naše italská průvodkyně během tůry po městě.

9.2.2013

Cadorna, Como a zase zpátky

Pomalu ale jistě se blíží konec neděle a většina lidí buď nadává, že musí zejtra zase vstávat nebo už rovnou spí. Já mám zítra na pořadu dne pouze italský instalatéry mezi 10 a 12 hodinou (který samozřejmě dorazej až kolem 13 hodiny), což mi dává skvělou příležitost zase se jednou pořádně vyspat po náročnějším dnu. Moje první neděle v Miláně se totiž nesla v duchu celodenního výletu do městečka Como na pobřeží stejnojmenného Lago di Como. Ano... další z mých článků, který stejně nikdo nečte, se bude věnovat právě výletu do Coma.

3.2.2013

První postřehy z Milána

Jsem v Miláne teprve tretí den a už mám kupu nových zkušeností, nových znalostí a mužu ríct, že i nekolik tech nových známostí. Prijeli jsme do Milána ve stredu vecer a první ceho jsme se dockali bylo cekání... cekání až se syn majitele našeho budoucího bytu priklopýtá, aby nás alespon privítal a zapnul elektrinu. Vybavení bytu vubec stojí za to... problémy a zajímavosti spojený s italskejma majitelama by vydaly na nekolik clánku. Tady jen nastíním. Hlavne bych se ale chtel podelit o první dojmy a postrehy prímo z mesta.

1.2.2013

Čtvrtina inženýra hotová, hurá na Erasmus !!

Leden už se pomalu blíží ke konci a za mnou je první zkouškový období magisterskýho studia. Tedy alespoň prozatím... pět zkoušek hotových z čehož jeden takovej menší očistec a z dvou pořád chyběj výsledky. Nicméně napsáno jest a pokud se něco nepovedlo... hmm... smůla. Zejtra mizim na víkend chlastati a pak frrrrrrr do Itálie. Ani nevím, jestli jsem se tady o tom někdy zmiňoval, ale ve středu frčím na pět měsíců na Erasmus do Milána. Prestižní soukromá ekonomická univerzita Luigi Bocconi, AC Milan, Duomo, La Scala, Vittorio Emanuelle, druhý největší město Itálie už čeká... pro tyto stránky to znamená především příval italsky laděných fotek, ale určitě taky spoustu nových sepsaných zážitků.

24.1.2013

     40-52  |  27-39  | 14-26  | 1-13                                                                              Články z let dřívějších můžete najít v zápisnících z let 2008, 2009 a 2010


Mapa stránek | © Filip Vostrý 2005-2018, všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, textu nebo fotografií je bez souhlasu autora zakázáno. | Výměna odkazů