VLTAVA RUN 2015: neskutečnej zážitek

Hlavní důvod, proč jsem začal koncem března běhat, proč jsem si založil běžeckej deník a proč jsem poměrně razantně změnil svoje, nejen sportovní, návyky, se konečně uskutečnil. O víkendu jsem si s kolegy a přátely zaběhl štafetovej "ultramaraton" (jak to někteří odborníci nazývají) Vltava Run 2015. Během necelých dvou dnů jsme společnými silami uběhli 360 kilometrů od samotného pramene Vltavy na Šumavě až do Bráníka v Praze. Všichni jsme to přežili ve zdraví a i když jsme během těch dvou dnů pořádně nadávali na všechny strany, skoro to vypadá, že za rok zase. Asi i to je důvodem, že se po loňských 30 týmech letos přihlásilo šílených cca 170 týmů. Částečně je to asi návykový, částečně ale člověk přecejen touží po posunování svých limitů a zkoušení, co všechno ještě zvládne. Já za sebe můžu říct, že jsme zvládnul všechno, co jsem si předsevzal. Takže celkově vzato parádní zážitek.

19.5.2015

Založil jsem si běžeckej deník

Může to u mě vypadat divně, ale začal jsem běhat... a abych v tom nebyl sám, trochu se pochlubil (zatím ne, to spíš časem), zapsal si co kde jsem uběhl a mimo jiné taky abych uposlechl jednu z rad pro začátečníky, rozhodl jsem se založit si k této aktivitě jakejsi deníček. A jelikož jsem Pražák, nemůže to bejt "běžecký", ale jedině "běžeckej" deník. Budu sem házet kilometry, dojmy, pojmy, fotografie a další blbosti, co mě napadnou v souvislosti s běháním. A třeba časem přibydou i závody. Aspoň to tu zase k něčemu bude a nebude na to jen sedat prach.

2.4.2015

Rok 2014, další zajímavej rok plnej změn

Asi nemá cenu komentovat četnost mých příspěvků. Je to bída, co si budeme povídat... Koukal jsem, že hodnocení roku 2013 je jen asi čtyři příspěvky pozadu, což asi opravdu znamená, že jsem to psaní v roce 2014 parádně flákal. Vůbec je zajímavý, jak se mi mění priority a během posledních dvou let je to extra vidět. Nicméně nevadí... pokusím se tu ten poslední rok tady alespoň zhodnotit a prozradit i něco z toho, co jsem dřív neměl čas / chuť sepisovat. Hlavně musím říct, že jsem dodržel hned dvě ze tří předsevzetí, který jsem si v minulým shrnutí dal. Jedná se o práci a objektiv, jedinou školu jsem nedodržel úplně... ale o tom už víc níže.

5.1.2015

Gothic 3 vs. TES:Skyrim vs. Dragon Age:Origins

Když tak koukám na svůj předešlej příspěvek, celkem se stydím, že jsem už 5 měsíců nenapsal ani čárku. Přitom se v mým životě objevilo poměrně hodně novinek. Dostal jsem svůj prozatím nejdražší a nejlepší - a taky dlouho očekávaný - objektiv Canon 24-105, dodělal jsem úspěšně i 4. semestr magistra (nicméně stále ne poslední), byl jsem v Chorvatsku, byl jsem v Turecku a hlavně jsem dostal poprvý v životě pořádnou práci (v Nissanu)... především díky té v poslední novince pak posledních 3,5 měsíců skoro nic nestíhám. O tom všem ale někdy později. Tentokrát jsem si řekl, že napíšu o, pro mě, trochu nezvyklým tématu. Počítačových hrách. Kdo mě zná, asi se chytá za hlavu, co mě to napadlo... já, kterej jsem za život hrál snad jen 10 her a hned srovnávat 3 z nich. Vybral jsem si Gothic 3, Skyrim a Dragon Age, který jsem dohrál teprve nedávno...

14.9.2014

Jak fotografovat Prahu, formát RAW a HDR, slušnej kurz

Už jsou to tři měsíce. Neskutečný tři měsíce, který utekly jak voda... a popravdě řečeno, ani se během nich nestalo nic, co bych nějak výrazně potřebovalo zaznamenávat. Dodělal jsem státnice z vedlejšky, zařídil jsem si spolupráci se Svijanama na diplomce, prošel neúspěšně několika přijímacíma řízeníma, načal novej semestr a celkově si dal oddechovější období. Ikdyž překvapivě zjišťuju, že ikdyž mám školu prakticky jen dva dny v týdnu, vždycky nějak záhadně dokážu naplnit i ty další dny a nakonec zase nestíhám psát nebo fotit. Aspoň že stíhám to šití ;-) Co jsem ale už hooodně dlouho neudělal je účast na fotografickým kurzu. Naposledy jsem jeden absolvoval ještě než jsem měl bakaláře, v červnu 2012. Čistě, ale opravdu čistě náhodou jsem si tentokrát vybral opět kurz od Fotoinstitut. Přesto... tentokrát musím říct, že to bylo jen slušný. Neurazilo, ale ani nenadchlo...

15.4.2014

Sociální média a androidí aplikace

Vítejte v roce 2014, kdy, světe div se, Filiweb prožívá už svoji devátou sezónu. Je tomu téměř přesně rok, co jsem tu v rychlosti sepsal článeček o sociálních médiích. Jak jich je strašně moc, jak nechápu proč někdo používá víc z nich ani proč je vůbec používaj v takovým měřítku. Po roce a několika dnech musím říct, že jsem svoje vyřčený slova tak trochu porušil. Ale není to jen o sociálních sítích. Jakožto hrdý majitel chytrýho telefonu jsem spoustu internetovejch věcí objevil i jako aplikace pro Android. A musím potvrdit doměnku, že se jedna o vysoce návykový věci. Jakmile to člověk jednou vyzkouší, připadá si bez toho jak slepej a hluchej.

15.1.2014

Ohlédnutí za rokem 2013, rokem zahraničí a nových věcí

Pomalu ale jistě končí už 25. rok, co jsem na světě (tedy když počítám celý roky 1989 i 2013) a musím říct, že i letos se toho změnilo spousta. Poprvé v životě jsem bydlel sám v zahraničí po dobu několika měsíců, poznal jsem spoustu nových lidí i kultur, poznal jsem i nový způsoby učení. Od poloviny roku jezdím v novým autě, posledních několik dní používám novej mobil - což by samo o sobě nebylo nic divnýho, ale v obou případech je to posun z doby kamenné do budoucnosti. A nakonec... ikdyž spíš jen formálně... musím říct, že mám vlastně i novou přítelkyni. Byly tu i těžký chvíle, ale cekově můžu říci, že rok 2013 byl velice povedenej.

29.12.2013

Miss VŠE 2013, no nebylo to špatný...

Zase Miss VŠE, zase spousta fotek... ano, už potřetí jsem se letos opět zůčastnil koloběhu vybírání nejkrásnějších dívek z naší školy. Po obrovském nadšení a zkušenostním posunu loni jsem se na tuto soutěž krásy letos opět docela těšil. Bohužel, má očekávaná hodnota se s dodanou hodnotou úplně nesetkala. Ne že by holky nebyly hezký nebo to finále v SaSaZu nestálo za to. Spíše jsem tak nějak zjistil, že jsem si v Miláně hrozně odvyknul fotit a skoro se až bojím říct, že mě to nadšení lehce opustilo. Letos se to navíc v rámci Miss VŠE spojilo s opravdu nacpaným časovým itinerářem díky vedlejšce a menšími či většími organizačními chybami. No, nevím...

17.12.2013

Specializace Marketing, úplně jiný svět

Je tomu už téměř pět měsíců, co jsem sem přidal poslední článek. Během června, července, srpna a září jsem toho samozřejmě zažil hodně, ale abych o tom musel referovat i tady... to asi úplně ne. Teď, když už škola zase začala jsem si ale říkal, že by to zase něco sepsat chtělo. No a co se začátkem semestru hodí víc než právě školní věci. Moji zálibu v marketingu asi není potřeba nijak dlouze představovat a vysvětlovat (stačí si přečíst některý mý starší články). Tento semestr to má ale konečně reálný obrysy. Díky vedlejší specializaci na Podnikohospodářský fakultě VŠE se moje šance na budoucí směřování k marketingu rapidně zvyšují... a tak můžu čím dál víc doufat, že marketing nebudu mít jen ve škole, ale taky v životě.

12.10.2013

Bologna, nejstarší univerzita světa a spousta věží

Po skvělých zkušenostech s cestováním do okolních severoitalských měst všemi světovými směry (Como-sever, Torino-západ, Verona-východ) mi zbýval směr poslední... jižní. Rozhodl jsem se mezi mnoha možnostmi pro Bolognu. Nejen protože do ní byly relativně levnější jízdenky na rychlovlak, ale taky protože jsem v některých z nich už byl (Siena, Florencie) a do dalších se možná ještě někdy odhodlám v budoucnu (např. Pisa). V Bologni jsem ještě v životě nebyl a popravdě řečeno se do ní asi už ani nikdy nepodívám. No a aby nestačila jen krása samotnýho města, přivezl jsem si s sebou i krásnou slečnu, svoji slečnu... a den byl hned krásnější.

20.5.2013

Torino, trocha historie a hodně dopravy

Pomalu ale jistě se chýlil ke konci třetí týden v druhý polovině mýho erasmáckýho pobytu v Miláně a já se konečně dočkal. Potom co to nevyšlo ani s ESN Bocconi, ani během dalších dvou měsíců vlastní cestou už jsem návštěvu Torina, druhýho největšího města severní Itálie, skoro vzdal. A přece se tu objevila možnost... přijeli k nám na návštěvu první Richardovi kamarádi a tak jsme využili situace a rovnou se s nimi svezli do Torina... už na první pohled bylo jasný, že to bude trochu jiný kafe než Miláno. Jasně, každý nový město je zezačátku zážitek... z Torina je ale cejtit dlouhodobější pohoda.

2.5.2013

83. mezinárodní autosalon v Ženevě

Důvodů pro tenhle celodenní výlet byla spousta. Ještě nikdy jsem nebyl na delší dobu ve Švýcarsku (vždycky jsme jen projížděli), o Ženevě jsem slyšel spoustu zajímavých doporučení, v Miláně už je opravdu turistická nuda a v neposlední řadě jsem slavnej ženevskej autosalon vždycky chtěl vidět, ale z Čech to pro mě bylo zbytečně daleko. Takhle jsme si vzdálenost zkrátili sice jen o cca 500km (zbylo nám jich ještě cca 400), nicméně i tak se z celodenní jízdy stalo jen několik dopoledních hodin v autě. A zážitek to byl skutečně unikátní. Jen je mi doteď líto, že jsme pak nestihli omrknout samotný město... tak holt zase příště.

20.3.2013

Milánské parky aneb když už není do čeho píchnout

Pomalu ale jistě končí náš pátej týden v Miláně a mně pomalu ale jistě docházej nápady co tu provádět odpoledne po škole. Samozřejmě, mohl bych se učit, číst si materiály na jednotlivý předměty nebo si dokonce vyhledávat zajímavý články do školy nad rámec povinností... no ale řekněme si to popravdě, to já asi dobrovolně nikdy dělat nebudu. Další možností je bejt na internetu nebo doma koukat na filmy.. toho samozřejmě využívám, ale taky vocaď pocaď. No a tak jsem se rozhodl jít zkoumat Milano víc do podrobna, hezky tématicky. Prvním tématem, který jsem našel v malým průvodci, kterej nám darovala škola, byly parky a vodní cesty (tady doslovně přeloženo z anglickýho waterways ;-))

5.3.2013

Verona, karneval a obchody, obchody, obchody

Mé poznávání severní Itálie pokračuje i třetí únorovej týden a přestože už to není co novej den to nový poznatky, stále je co obdivovat a co odkrývat. Například minulý víkend jsem poprvý zavítal do čínský čtvrti v Miláně, objevil první obchodní dům v centru Milána a zažil tradiční festival v ulicích. Ještě že sem občas zavítá nějaká ta návštěva... Poznávání se ale netýká pouze Milána. Necelé dva týdny zpátky jsem absolvoval další nedělní výlet, tentokrát do zamilovaného města Romea a Julie, do Verony.

20.2.2013

     43-56  |  29-42  | 15-28  | 1-14                                                                              Články z let dřívějších můžete najít v zápisnících z let 2008, 2009 a 2010


Mapa stránek | © Filip Vostrý 2005-2019, všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, textu nebo fotografií je bez souhlasu autora zakázáno. | Výměna odkazů