Jeden den v Miláně

Jedna kamarádka mi krátce po příjezdu do Milána během řeči (čti: chatu na Facebooku) navrhla, ať sepíšu nějakýho stručnýho průvodce Milánem pro ty, kteří o něm nevědí nic a chtěli by ho sfouknout bez zbytečných zastávek. Docela jsem se tehdy zasmál, trochu jsem se tou myšlenkou ale přecejen inspiroval. Říkat, že tohle město po 10 dnech znám by bylo hodně sebevědomý, přesto jsem se pokusil obejít to nejdůležitější a největší v Miláně, trochu to nafotit a přidat k tomu svůj, jako vždy duchaplný, komentář. Jelikož dějepis nikdy nepatřil k mým silným stránkám, letopočty výjimečně vynechám... na druhou stranu rád přidám některý zajímavosti, který nám prozradila naše italská průvodkyně během tůry po městě.

9.2.2013

Cadorna, Como a zase zpátky

Pomalu ale jistě se blíží konec neděle a většina lidí buď nadává, že musí zejtra zase vstávat nebo už rovnou spí. Já mám zítra na pořadu dne pouze italský instalatéry mezi 10 a 12 hodinou (který samozřejmě dorazej až kolem 13 hodiny), což mi dává skvělou příležitost zase se jednou pořádně vyspat po náročnějším dnu. Moje první neděle v Miláně se totiž nesla v duchu celodenního výletu do městečka Como na pobřeží stejnojmenného Lago di Como. Ano... další z mých článků, který stejně nikdo nečte, se bude věnovat právě výletu do Coma.

3.2.2013

První postřehy z Milána

Jsem v Miláne teprve tretí den a už mám kupu nových zkušeností, nových znalostí a mužu ríct, že i nekolik tech nových známostí. Prijeli jsme do Milána ve stredu vecer a první ceho jsme se dockali bylo cekání... cekání až se syn majitele našeho budoucího bytu priklopýtá, aby nás alespon privítal a zapnul elektrinu. Vybavení bytu vubec stojí za to... problémy a zajímavosti spojený s italskejma majitelama by vydaly na nekolik clánku. Tady jen nastíním. Hlavne bych se ale chtel podelit o první dojmy a postrehy prímo z mesta.

1.2.2013

Čtvrtina inženýra hotová, hurá na Erasmus !!

Leden už se pomalu blíží ke konci a za mnou je první zkouškový období magisterskýho studia. Tedy alespoň prozatím... pět zkoušek hotových z čehož jeden takovej menší očistec a z dvou pořád chyběj výsledky. Nicméně napsáno jest a pokud se něco nepovedlo... hmm... smůla. Zejtra mizim na víkend chlastati a pak frrrrrrr do Itálie. Ani nevím, jestli jsem se tady o tom někdy zmiňoval, ale ve středu frčím na pět měsíců na Erasmus do Milána. Prestižní soukromá ekonomická univerzita Luigi Bocconi, AC Milan, Duomo, La Scala, Vittorio Emanuelle, druhý největší město Itálie už čeká... pro tyto stránky to znamená především příval italsky laděných fotek, ale určitě taky spoustu nových sepsaných zážitků.

24.1.2013

Facebook, Google+, Twitter, Instagram, Foursquare... kde to skončí?

Měl bych se učit ekonomii, měl bych napsat článek do Economixu, měl bych udělat tisíc jiných věcí... třeba jít spát. Mně to ale přecejen nedá nenapsat alespoň kraťoučkej článek o fenoménu, kterej mi poslední dobou přešel přes cestu víckrát než bych kdy čekal. Považuju se za vcelku normálního vysokoškoláka, kterej měl to velký štěstí, že ještě před ukončením gymplu zažil facebook. Se svými bývalými spolužáky jsem tedy v relativně dobrým kontaktu, denně na facebook chodim číst, koukat a postovat a chvílema si až říkám, že to trošku přeháním. Ale to jen do chvíle, než jsem si uvědomil, jak jsem vlastně hrozně zaostalej. Nedávno jsem totiž zjistil, co je to Foursquare, Pinterest, Instagram nebo Tumblr... a taky jsem zjistil, že to není žádná horká novinka, že je to tu všechno už několik let, kde jsem teda byl?

20.12.2012

Krok kupředu a splněný sen, to je Canon EOS 60D

Když jsem si v srpnu 2011 kupoval svoji první zrcadlovku, vybíral jsem mezi Canonem 1100D a 600D. Tehdy základní sety s těmito těly stály cca 13 tisíc a 16 až 17 tisíc korun a mě se zdálo celkem zbytečný dávat 3 až 4 tisíce navíc jenom protože to má výklopnej displej a pár megapixelů navíc. Tenkrát jsem byl názoru, že je to stejně jen krabička na focení a hlavní je mít to v rukou a tím pádem ten rozdíl mezi těly narozdíl od peněženky nijak nepoznám. Jak hluboce jsem se mýlil a dalších několik měsíců toho litoval... Na druhou stranu, kdoví čím bych dneska fotil, kdybych si původně koupil právě "šestistovku".

9.12.2012

Miss VŠE 2012, noc plná nových zkušeností

Pokud jde o spojení focení a krásných holek, není nic lepšího než bejt fotograf na soutěži Miss. Na naší škole se letos soutěž Miss VŠE konala stejně jako loni a já stejně jako loni měl tu čest zúčastnit se jak castingu, tak finále. Oproti loňsku jsem ale přecejen někde trochu jinde, takže se s vámi místo castingu podělím rovnou o finále. Vlastně ani nechápu, proč jsem se loni fotkama z finále nepochlubil... možná za moc nestály, možná jen nebyl čas. Každopádně letos proběhlo oproti loňsku hned několik změn - a to nejen co se týče mé techniky - takže jsem s fotkama velmi spokojen. Navíc jsem zase nabral několik zkušeností, který mi pomůžou do budoucna a kouknul se na desítky krásných holek. Co víc si fotograf může přát...

25.11.2012

Konference ČeSU aneb jak chlastá univerzitní elita

Kromě toho, že jsem student magisterskýho studia oboru mezinárodní obchod na Vysoký škole ekonomický, jsem taky zástupce šefredaktorky magazínu Economix a členem vedení Klubu mladých manažerů. Všechno jsou to hezký činnosti... a maj toho hodně společnýho. Žerou mi můj volnej čas, není za ně prakticky žádná hmatatelná odměna, musím kvůli nim docházet na Žizkov a v neposlední řadě to z jakýhosi neznámýho důvodu dělám zcela dobrovolně. Právě díky nim jsem se ale zůčastnil akce, kterou si kdykoliv a kdekoliv rád zase zopáknu. Konference Český studentský unie zní celkem vznešeně. Že to byla jedna velká chlastačka a turistickej výlet do novýho města, to už je něco, co se nahlas neříká... =)

19.10.2012

Proudy 2012 skrz novej teleobjektiv

Druhý týden mýho prvního magisterskýho semestru se blíží ke konci a pomalu, ale jistě, začíná kolotoč nestíhání. Škola, focení, články, setkání, fotbal, práce a zase škola. Ještě než ale začne ten pořádnej spěch, stihl jsem začátkem tohoto týdne udělat dvě skvělý věci. V pondělí jsem si pořídil úplně novej teleobjektiv Canon EF 70-200 f/4 L USM a hned v úterý jsem s ním pak zašel fotit na 1. multimediální festival v Český republice, na PROUDY 2012. Tam jsem po delší době opět osobně potkal nejen kamarády z Majálesu, ale taky primátora Prahy, tři pražský rektory a jednoho prorektora. Hezká slezina to byla.....

4.10.2012

Šiju šiju si kabátek...

Kdysi mi jedna astroložka, matčina dobrá kamarádka, říkala, že jsem zemský znamení a že bych měl dělat něco praktickýho, něco s hmatatelným výstupem. Naznačovala tím tenkrát jakou bych si měl vybrat vejšku - měl jsem jít na architekturu. Když jsem dal nakonec přednost ekonomii před architekturou, musel jsem si najít něco praktickýho ve svým volným čase. Přechodem na vejšku sem se navíc po deseti letech vyprdnul i na keramiku, takže ten absťák po něčem hmatatelným byl fakt velkej. Netrvalo tedy dlouho a našel jsem si novej ulítlej koníček... šití. Jakkoliv to zní zženštile a komicky, když (si) člověk něco ušije a pak mu to někdo pochválí, je to skvělej pocit. Pocit dobře odvedený práce.

27.8.2012

Titul Bc. je doma... tři roky snahy se vyplatily

Trvalo to dlouhý tři roky. Od září 2009 až do června 2012 jsem chodil nejdřív na Jižní město a potom na Žižkov, abych se stal plnohodnotným vysokoškolsky vzdělaným Pražákem. Hned ze začátku ale chci zdůraznit, že ikdyž jsem tyhle tři roky chodil na Vysokou školu ekonomickou, nejsem bakalář ekonomie, jak si mnozí myslí. Mám s ekonomií společnej jen jeden semestr, takže bych stejně dobře mohl být bakalář statistiky nebo bakalář matematiky. Já jsem vystudoval mezinárodní obchod, takže kdybych měl něco vybrat, jsem mezinárodní obchodník =)

19.6.2012

Makrofotografie hmyzu (a rostlin), opravdu výjimečnej kurz

Přestože mě poslední dny trápí především učení na státnice, dopřál jsem si o víkendu trochu volna a zůčastnil se fotografickýho kurzu, na kterej jsem přihlášenej už někdy od března. Kurz to byl víkendovej, od pátku do neděle, takže to bylo o trochu náročnější než dřív. Taky byl maličko problém v tom, že se kurz odehrával na Šumavě, téměř tři hodiny busem z Prahy. Nakonec jsme všechny překážky zdárně překonali a luxusně si zafotili....

3.6.2012

Majáles 2012, letos "pouze" v roli fotografa

Po předlouhým čekání a nekonečných přípravách především ze strany projektu VŠE na Majáles jsme se konečně dočkali. Největší studentský hudební festival v České republice v pátek, 4.května propukl ve vší svý mohutnosti. Jsem si jistej, že letošní Majáles byl speciální pro plno lidí, pro mě byl ale speciální na druhou. Barvy VŠE jsem hájil stejně jako loni, letos ale přecejen o něco víc. Kromě toho, že jsem se během dubna zúčastníl několika akcí v rámci projektu VŠE na Majáles (stavba májky, souboje králů, představení krále VŠE...), jsem hlavně pro VŠE na Majáles na samotným festivalu fotil. S trochou nadsázky se dá říct, že jsem nedělal nic jinýho než fotil... bohužel, nejspíš nedostatkem zkušeností, jsem nestihl prakticky nic jinýho po celej dlouhej den.

6.5.2012

Do rodiny přibyl novej širokáč

Tak jsem se nakonec přecejen dočkal. Po třech měsících jsem si koupil novej objektiv, kterej se řadí do špičky ve své třídě. Jak jsem psal už před více než měsícem, dlouho jsem se rozhodoval mezi Lkovým teleobjektivem, univerzálním Lkem a širokoúhlým objektivem. Nakonec, jak jste asi vytušili z nadpisu, vyhrál právě širokáč. Není to sice Lkovej objektiv, ale v rámci svý kategorie rozhodně patří ke špičce. V rámci EF-S objektivů jsou podobně kvalitní už jen 17-55/2,8 IS USM nebo 15-85 mm F 3,5-5,6 IS USM. Můj prcek má kompletní název Canon EF-S 10-22 mm f/3,5-4,5 USM.

2.5.2012

Majálesovej měsíc jsme zahájili stavbou májky

Majáles jsem nějakou nepochopitelnou náhodou objevil teprve loni. Hned jsem si ho oblíbil - především díky blízkosti Stromovky, skvělým interpretům, levnýmu vstupnýmu a taky úžasný studentský atmosféře - a díky Economixu a mým dalším aktivitám netrvalo dlouho, než jsem pocítil potřebu se na něm taky nějak podílet. Vzhledem k tomu, že je to převážně studentská, tedy neplacená, akce, nebyl větší problém najít si svůj flek v organizační struktuře. No a kam jinam než k zástupcům VŠE bych já mohl jít. Stejně tak asi nikoho nepřekvapí, že se moje výpomoc zaměřuje především na focení.

5.4.2012

Začínáme s externím bleskem... nebo s ateliérovými záblesky?

Byl jsem včera na svým druhým fotografickým kurzu a po skvělých zkušenostech z minula jsem si opět vybral Lukáše Konvičku, zkušeného svatebního fotografa a provozovatele webu Fotorádce.cz. Stejně jako všechny jeho kurzy v Praze, i tento probíhal kousel od Anděla v ateliéru Photon Europe a v blízkým parčíku. Jelikož už jsem se zrcadlovkou začínal minule, tentokrát jsem pro změnu začínal s externím bleskem. Od vánoc vlastním blesk Canon Speedlite 430 EX II a vzhledem k tomu, že si s ním ještě pořád nejsem úplně jistej, bylo na čase se to pořádně naučit a především osmělit..

26.3.2012

     43-56  | 29-42  |  15-28 | 1-14                                                                              Články z let dřívějších můžete najít v zápisnících z let 2008, 2009 a 2010


Mapa stránek | © Filip Vostrý 2005-2019, všechna práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu, textu nebo fotografií je bez souhlasu autora zakázáno. | Výměna odkazů